Kategorijos
Kitos naujienos

Nubaustas Žiuljeno skriaudėjas

DSC_1719_opt_opt

Neseniai rašėme apie jauniklį Žiuljeną, kurį sumušė jo savininkės sūnus. Maišiagalos policija sureagavo į mūsų prašymą ir asmeniškai pasikalbėjo su pažeidėju, paaiškino, kad savo veiksmais jis pažeidžia Lietuvos Respublikos teisės aktus ir surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą (ATPK 90 str.). Tikimės, kad šių prevencinių priemonių pakaks ir ateityje savo malonumui šis asmuo gyvūnų nebemuš.

Kategorijos
Kitos naujienos

Smurtas VšĮ Beglobis prieglaudoje Naujojoje Vilnioje

DSC_1219cr

2015 m. vasario 28 d. ilgametė Naujosios Vilnios gyvūnų prieglaudos savanorė Anželika P. ryte 9:00 atvyko į prieglaudą pavedžioti šunų. Pavedžiojusi šunį daugiau nei valandą, ėjo atgal link prieglaudos, kurioje jau matėsi būrys kitų savanorių, tarp jų ir prieglaudos vadovės Danutės Navickienės dešinioji ranka – Skirmantas R., kuris pripuolė prie 5 metus prieglaudoje savanoriavusios moters ir griebė vedžiotą kalytę Alatėją iš rankų. Anželika P., matydama, kad su prižiūrima kalyte elgiamasi grubiai, teigė sušukusi „ką jūs darote“ ir norėjusi pati saugiai įvesti augintinę į jos narvą. Bet staiga sulaukė smūgio galva į antakį. Gindamasi nevalingai pliaukštelėjo agresoriui delnu per skruostą. Užtikrinusi kalytės saugumą, nedelsdama iškvietė policiją.

Policijos pareigūnai per kelias minutes atvyko į įvykio vietą ir vizualiai konstatavo sumušimą – Anželikos antakis buvo stipriai paraudęs, nors ir neprakirstas. Į policijos komisariatą nenorėjęs vykti kaltininkas, rašydamas pasiaiškinimą, neneigė fakto, jog trenkė savanorei, bet teigė, jog smūgis buvo netyčinis ir jis į Anželikos antakį savo galva atsitrenkė „netyčia paslydęs“. Tiesa, akivaizdžiai matėsi, kad Skirmantas vis dar savęs nekontroliavo ir net policijos pareigūnų akivaizdoje nesusilaikė nuo replikos su rusišku keiksmažodžiu: „O ko tu čia žiūri, ****“. Taip pat, bandė policininkams rodyti savo sumuštą žandą, bet šie jame neįžvelgė net menkiausio paraudimo.

Tuo tarpu šalia buvusi prieglaudos vadovė Danutė Navickienė šioje situacijoje didžiausią problemą matė kitur: skundėsi policijos pareigūnams, kad ilgamečiai gyvūnų prieglaudos savanoriai savavališkai įėjo į prieglaudos teritoriją ir išsivedė pasivaikščioti prieglaudos šunis. Tiesa, argumentuotai paaiškinti, kodėl prieglaudos šunis savanoriams vedžioti draudžiama, nepajėgė. To negalėjo suprasti ir šalia buvę kiti asmenys. Negalėjo jie patikėti ir tuo, kad toks visą laiką santūrus ir ramus vyriškis galėjo trenkti moteriai.

Į policijos komisariatą pareiškimo rašyti nuvykusi moteris, prisipažino, kad šis smūgis nenustebino – agresorius pastaruoju metu su ja nuolat kalbėdavo pakeltu tonu, o prieš mėnesį netgi buvo žodžiu pagrasinęs susidoroti. Ji nujautė, kad, radęs progą, vyriškis tikrai gali jai trenkti, nors net jos artimiausi draugai savanoriai, puikiai pažinoję abi konflikto puses, nuolat kartojo, kad šis tikrai neišdrįsiąs to padaryti prie kitų žmonių.

140 straipsnis. Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas

1. Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Šeštadienio įvykis – galimas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 straipsnio pažeidimas, už kurį gresia baudžiamoji atsakomybė. Visgi nukentėjusioji savanorė teigė neplanuojanti kreiptis į teismą dėl šio sveikatos ir psichologinės būklės sutrikdymo, nes taip pridarytų didelių nemalonumų valstybės tarnautoju Žemės ūkio ministerijoje dirbančiam Skirmantui R. Savanorė tikisi, kad kelią tolesniam smurtui pavyks užkirsti policijos lygmeniu – ji policijos paprašė pasikalbėti su pažeidėju ir išaiškinti, jog toks elgesys yra nederamas, už jį gresia rimta atsakomybė.

Apie incidentą sužinoję kai kurie savanoriai ir kiti prieglaudos veiklą sekantys asmenys neslėpė pasibaisėjimo dėl to, kas vyksta pastaruoju metu teismų ir skandalų krečiamoje prieglaudoje. Daugelio manymu, tokiu elgesiu bandoma įbauginti prieglaudos vadovybę kritikuojančius ir įvairius pažeidimus nagrinėjančius buvusius ir esamus savanorius. Reikia pripažinti, kad šis tikslas pasiektas: po šeštadienio incidento ne vienas savanoris nusprendė daugiau pavieniui nebevykti į prieglaudą bijodamas dėl savo saugumo. Lygiagrečiai planų artimiausiu metu apsilankyti prieglaudoje atsisakė ir keli gyvūnus paremti planavę žmonės, kurie sutiko vietoje to aplankyti keturkojus, iš prieglaudos iškeliavusius pas laikinus globėjus. Rėmėja Sigita retoriškai tepaklausė: „Jei su žmonėm taip elgiasi, tai kaip su gyvūnais?!“

PAPILDYMAS (2015-04-03)

Policijos nutarimas dėl vieno iš VšĮ Beglobis vadovų Skirmanto Ramoškos smūgio savanorei į galvą (fotokopija): https://drive.google.com/file/d/0B-GZq0wo8lXNNGpyVmFEOTZpbjA

Kaip jau minėta anksčiau, Skirmantas policijai teisinosi neva netyčia paslydęs. Visgi tai nėra tiesa, nes:

  • Netyčia kitam į galvą trenkęs žmogus visų pirma atsiprašytų. Tai nepadaryta iki šiol.
  • Netyčia kitam trenkęs žmogus prie policijos rusiškais keiksmažodžiais nesisvaidytų.
  • Netyčia kitam trenkęs žmogus, girdėdamas, kad kviečiama policija, bandytų užglaistyti konfliktą iki jai atvykstant.
  • Paslydus netyčia trenktis galva į bet kokį objektą ir esant neapsvaigus yra fiziškai neįmanoma, nes žmogus instinktyviai saugo savo galvą.
  • Norint paslysti ir trenktis galva į kitą žmogų, reikia bent kiek slysti – incidento metu Skirmantas stabiliai stovėjo ant žemės ir tai matė ne vienas žmogus.
  • Ar kada nors esate stipriai netyčia paslydę į priekį? Gamta surėdė žmogų taip, kad dėl savo kūno sandaros jis slysta atgal (nugara).
  • Problematiška paslysti ir ant šviežio sniego, po kuriuo nėra nė kiek ledo.

Dar labai įdomiai atrodo ir Skirmanto teiginys, kad susirinkimo metu Anželikai panaikintas savanorės statusas. Kaip įmanoma panaikinti savanorio statusą? Jo niekas nesuteikia – niekas ir nepanaikina. Ypač žinant tai, kad pats savanorio statusas, jo įgijimas ir netekimas teisės aktuose nebuvo apibrėžtas. Panašu į bandymą nukreipti incidento esmę į šoną – savanorio statuso buvimas ar nebuvimas nėra pagrindas žmogui trenkti į galvą.

Kaip rašo policija, su Skirmantu Ramoška pravestas profilaktinis pokalbis, kurio metu vadovaujantis LR policijos veiklos įstatymo 19 str. 1 d. 1 p. jis įspėtas dėl neleistino priešingo visuomenės interesams elgesio. Iš patikslinimo medžiagos matyti, kad Skirmanto Ramoškos veiksmuose yra nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 str. 1 d., požymių.

Skirmantai, trenkti moteriai NĖRA vyriška. Vyriška būtų prisipažinti klydus ir atsiprašyti, bet panašu, kad jums tam vyriškumo nepakanka. Visgi visi tikisi, kad policijos profilaktinio pokalbio užteko ir N. Vilnios prieglaudoje nuo jūsų ateityje nenukentės nei savanoriai, nei gyvūnai.

Susijusios nuorodos: