Kategorijos
Padovanoti gyvūnai

Žiuljenas (padovanotas)

DSC01882_opt

PADOVANOTAS 2015-06-05

Žiuljenas (Žiulikas) skubiai ieško saugaus prieglobsčio. Buvę šeimininkai juo nesirūpino ir skriaudė, tą konstatavo veterinarai ir už tai turės atsakyti. Šiuo metu jį laikinai priglaudė ir gydo kaimynystėje gyvenantys žmonės. Šis 5 mėn. amžiaus patinėlis labai ieško pastovių namų ar bent jau laikino prieglobsčio. Aprūpinsime maistu ir apmokėsime likusį gydymą.

Globėjos laiškas:

Jau auginame priglaudę pirmąjį kaimynų šunį nuo to laiko, kai sužinojome, kad juo nori atsikratyti. Paėmėme sumuštą, su sulaužyta kojyte Marselį. Sekantis jų šuo Reksas šią žiemą buvo nušautas gretimame kaime – šuo pabėgo nuo šaltos būdos ir bado. Po kelių dienų atsirado nauja auka: poros mėnesių šuniukas Žiulikas. Asociali, skurdžiai gyvenanti bedarbių šeima vėl įsigijo šuniuką, o istorija pradėjo kartotis.

Jų prašymu jį nukirminome, paskiepijome, pastoviai primaitindavome, nes jie šerdavo kruopų košės likučiais. Vis tarėmės dėl priežiūros, žadėdavo pasitaisyti, sakė, kad jiems šuns labai reikia. Bet jam sulaukus trijų mėnesių, pririšo lauke prie grandinės. Atėję aplankyti, radome šuniuką nusilpusį, nevalgantį. Nuvežus pas veterinarą, nustatė babeziozę, vos spėjome išgelbėti. Kaimynai vis pasižadėdavo juo rūpintis, tačiau…

Vakar šuniukas išspruko iš jų kiemo ir atbėgo pas mus su kraujuojančiomis akutėmis.
Vėl lėkėme į Vilnių, šį kartą veterinarai nustatė, kad šuniukui galvos sumušimas. Paskambinus kaimynai prisipažino, kad vienas sūnus jį žiauriai sumušė. Kaip ir kitus, prieš tai buvusius. Jam nebebuvo galima ten likti. Paėmėme į savo laikiną voljerą, nebegrąžiname. Gydome akutes ir labai laukiame pagalbos iš Jūsų.

Jis puikiai sutaria su mūsų trimis priglaustais šunimis ir penkiomis katėmis. Yra žaismingas, nuolankus, noriai vykdo komandas ir matosi, bus labai protingas ir dėkingas visam gyvenimui, kas jį išgelbės iš šio košmaro. Žiuljenui dabar apie 5 mėnesius, nukirminintas, paskiepytas, bus vidutinio ūgio. Labai sugyvenamo charakterio, stabilios psichikos, visiškai neagresyvus, žaismingas, puikiai sutaria ir su vaikais. Kai reikia, rimtu balsu paloja, yra sargus. Ūgis ties ketera apie 40 cm, yra  stambių kaulų, švelnaus kailiuko, gražiai nuaugęs.

Žiulikui yra nesaugu pas mus likti, nes kaimynų elgesys neprognozuojamas. Mums dirbant, jie gali įsilaužti į voljerą ir šuniuką nuskriausti arba pasiimti. Todėl labai reikia skubios globos ir gerų mylinčių šeimininkų.

1 komentaras – “Žiuljenas (padovanotas)”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *