Kategorijos
Kitos naujienos

VšĮ Beglobis nubaustas už atmestiną gyvūnų priežiūrą, praneša VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, jog nubaudė liūdnai pagarsėjusią Naujosios Vilnios prieglaudą, kurioje ilgokai savanoriavome, ir pareikalavo LGGD / VšĮ Beglobis vadovę skubiai šalinti gyvūnų laikymo pažeidimus. Žinoma, kas iš tų baudų – juk jos bus apmokėtos iš GPM paramos ir žmonių paaukotų lėšų. Visgi, gal toks lėšų grąžinimas į valstybės biudžetą ir nėra blogas dalykas – jų naudojimas gyvūnų reikmėms pastaruoju metu kelia daug klausimų. Čia norisi tik pacituoti VMVT atstovės žodžius:

„Gaila, kad per pakankamai ilgą pereinamąjį laikotarpį, kuris buvo suteiktas gyvūnų globėjams ir globos namams pasiruošti naujajai tvarkai ir įgyvendinti būtinus minimalius reikalavimus, vis dar atsiranda tokių piktavalių pažeidėjų. Net ir žinodami savo pareigas, jie nesirūpina suteikti gyvūnams tinkamas laikymo sąlygas, o, prisidengdami gyvūnų globa, siekia užsitikrinti paramos gavėjų statusą ir rinkti paaukotas lėšas“, – teigė R. Sirutkaitytė.

– Kokie dar gyvūnų laikymo pažeidimai, viskas ten gražu ir tvarkinga, – sakysite jūs? O bet kuris ilgametis prieglaudos savanoris jums galės knygą parašyti, nors kiek paskaitęs gyvūnų laikymo reikalavimus. Papasakos ir apie „šildomus“ kiaurus vagonėlius, kuriuose žiemą užšąla vanduo, ir kuriuose dienas leido vėliau sunkiai Parvo virusu susirgę Amajukai, kurių gydymui stacionare iš pradžių neatsirado pinigų, o vėliau jau buvo šaukštai po pietų. Pagūžčios pečiais savanoris ir išgirdęs sąvoką „dezinfekcijos priemonės“, metų metus tokių dalykų jo akys nematė, nebent nupirkdavo pats. Pasvajos ir apie reikalavimuose nurodyto ploto narvus / voljerus šunims, kurie per parą gauna vos kelias minutes pasilakstymo ir visą gyvenimą leidžia gana ankštuose plotuose, o vagonėliuose esantys dažnai ir saulės šviesos nepamato. Kiekvienas paminės ir varganus voljerus, pro kuriuos patinai nuolat nosis vieni kitiems pagražina. Merginos pasibaisės po teritoriją drąsiai net vidury dienos belakstančiomis žiurkėmis, kurios gali platinti ligas ir parazitus. Netvarkinga ir pavojinga elektros instaliacija, laidai kai kur nevengia sukibirkščiuoti, o vagonėliuose kartais tik per atsitiktinumą pavyksta išvengti nelaimių, kai jaunikliai sugalvoja vieną kitą laidą pagraužti. Žiemą ir vasarą gyvūnams tenka pabūti ir be geriamojo vandens, nes darbuotojų nėra, o savanoriai užbėga tik kartą per dieną – žiemą vanduo užšąla, vasarą tiesiog greit išlakamas. VMVT rašo, kad ir katės gyvena ne rojuje, iš jų laikymo patalpos sklinda amoniako kvapas – nesistebiu, juk patalpos nevėdinamos, o savanoriai paprastai užsuka tik kartą per dieną. Ir čia tik dalis opiausių problemų, įvairūs savanoriai dar ne tiek pripasakotų.

Pažeidimus visi savanoriai suprastų ir susispaudę tvarkytųsi, tą iki šiol ne vienerius metus ir darė, bet prieglaudos vadovė neseniai pareiškė, kad turi pakankamai resursų, jog gyvūnais ir pačia prieglauda tinkamai pasirūpintų, nors iš VMVT komentaro susidaro įspūdis, kad nesirūpina. Ne gana to, pažeisdama įstatymus, vadovė atsisako visuomenei pateikti informaciją apie valdomų gyvūnų globos įstaigų finansinę būklę. Šiame kontekste nemažai klausimų kelia ir į Vilniaus miesto tarybą kandidatuojančios prieglaudos vadovės metinė turto ir pajamų deklaracija, kurioje matosi gana vidutinės pajamos ir santykinai solidžios santaupos, kurios ne vienam žmogui sukėlė įvairių abejonių. Deja, jų neskubama sklaidyti pateikiant metines ataskaitas, kaip to reikalauja Viešųjų įstaigų ir Asociacijų įstatymai. Ne gana to, už nepatogius klausimus, reikalavimus deramai rūpintis gyvūnais ir vadovės kritiką iš prieglaudos išvarytas ne vienas ilgametis savanoris, pakeistos spynos. Tik dėl šių sunkiai suvokiamų sprendimų informacija apie įsišaknijusias prieglaudos problemas ir pradėjo lįsti į viešumą, juk iki tol tyliai rūpinomės šunimis ir prieglaudos viduje bandėme kalbėti su vadove, gynėme ją teismuose ir viešojoje erdvėje, bandėme savais keliais rūpintis prieglaudos augintinių gerove, bet galiausiai už visa tai mums parodytos durys. Pasakoti galima dar daug ir ilgai, bet gal palikim kai kuriuos dalykus neviešintus, kad žmonės galutinai nepakrauptų.

Susijusios nuorodos:

3 komentarai – “VšĮ Beglobis nubaustas už atmestiną gyvūnų priežiūrą, praneša VMVT”

VSI Beglobis is ju apskritai gyvunus reikia atimti. Ten direktore gryna boba isterike!!! Drauge paeme kaciuka, tai per ta trumpa laika kol buvo Beglobi visas smirdantis ir dar su blusom!! Paskambinau sakau kaciukas su blusom !!! “ tai ka ten viena kokia blusa nieko tokio“ „nepatinka grazinkit“ gryn boba isterike… Jei ka blusos dauginasi!!! Po viena nebuna!!!! Neskirkit jokios paramos, tik seriat ta isterike!!! o ji uz gyvunu neprieziura , baudas is musu pinigu moka!!!!

VSI Beglobis is ju apskritai gyvunus reikia atimti. Ten direktore gryna boba isterike!!! Drauge paeme kaciuka, tai per ta trumpa laika kol buvo Beglobi visas smirdantis ir dar su blusom!! Paskambinau sakau kaciukas su blusom !!! “ tai ka ten viena kokia blusa nieko tokio“ „nepatinka grazinkit“ gryn boba isterike… Jei ka blusos dauginasi!!! Po viena nebuna!!!! Neskirkit jokios paramos, tik seriat ta isterike!!! o ji uz gyvunu neprieziura , baudas is musu pinigu moka!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.