Kategorijos
Naujuose namuose

Rika Luna ir jos sėdmaišis

Laba diena.
Nesitiki, kad jau praėjo tiek laiko, mūsų Lunai (buvo Rika), jau apie 7,5 mėnesio. Per tą laikotarpį nutiko daug įvykių ir istorijų. Norime pasidalinti su Jumis keliomis Lunos istorijomis.
Luna labai aktyvi ir draugiška, jai viskas įdomu, visur nori dalyvauti, niekada nebūna atskirai. Saugo šeimininkus. Visada prašosi būti ant kelių, jeigu žiūrime ant lovos televizorių, filmus. Labai aktyviai lauke ieškosi draugų, ir nesvarbu ar tai bus didelis šuo, ar mažesnis, visada bandys susidraugauti. Lauke mėgsta bėgioti, žiemos metu žaisdavo su sniegu ir ledo gabalais, dažniausiai vedžiojame kieme be pavadėlio, jeigu kur nors atokesnė vieta nuo gatvių, kad išsibėgiotų. Vaikščiodama be pavadėlio, labai klauso, toli nebėga. Nebent pamato paukščius…. Be abejo, Luna nesėdi ir be žaidimų namie. Kadangi Luna jau turi stiprius dantukus, nesunkiai žaislus sugraužia, todėl tenka pirkti dažnai naujus. Žinoma, Luna būdama namie viena susigalvoja ir linksmybių, kurios šeimininkams ir nelabai naudingos, bet kaip pykti ant Lunos, kai ji tiek laiko viena būna 🙂 Be to, besąlygiškai visada laukia ir pasitinka. Jeigu vienas iš mūsų būna lauke su Luna, o kitas grįžta iš darbo, visada atbėga lauke su dideliu džiaugsmu pasitikti, išbučiuoja ir iš džiaugsmo net pradeda rankas kandžioti. Apie istorijas, ką pridarė namie, šiek tiek vėliau 🙂

Kadangi per šį laikotarpį nutiko visko labai daug, sunku net išsirinkti ką papasakoti. Todėl papasakosime didžiausius ir įsimintiniausius įvykius.Vienas didžiausių įvykių, tikriausiai buvo ta diena, kai parsivežėme Luną namo. Baikšti, nedrąsi, bet tuo pačiu ir laiminga atvykusi į naujus namus. Adaptacija prie naujų namų neužtruko ilgai, pirma naktis nebuvo sunkiausia. Pirmąją naktį Luna miegojo ramiai ant sėdmaišio šalia mūsų lovos, nes visą vakarą žaidėme. Ryte pažadino gana anksti, norėjo valgyti ir žaisti. Kadangi buvo dar mažytė, greitai pavargdavo, pamiegodavo, o po kelių valandų miego atsikėlusi toliau aktyviai žaisdavo. Antroji naktis nepraėjo taip ramiai. Labai prašėsi į lovą, verkė. Todėl nusprendėme miegoti pakaitomis su Luna ant sėdmaišio. Nebuvo itin patogu, bet svarbu, Lunai buvo ramu ir jauku, galėjo ramiai miegoti. Luna protinga mergaitė, greitai augo, mokėsi to, ką mokėm. Greitai adaptavosi ir priėmė mus kaip šeimininkus, greitai išmoko gamtinius reikaliukus atlikti lauke, išmoko netgi komandų (sėdėti, gulėti, verstis, balsas, sustoti, einam, duoti leteną ir duoti penkis).

Viena iš istorijų, kuri nutiko prieš Kalėdas, kai ėjome su draugais pasivaikščioti, pažiūrėti eglutės ir pabūti mieste. Ta diena buvo ganėtinai vėsoka, truputį krapnojo lietus, bet blogo oro nėra, nebent netinkama apranga 🙂 Pažiūrėję miesto centro Kalėdinę eglutę, traukėme link Bernardinų sodo. Ten Luną paleidau nuo pavadėlio, prie upės buvo daug ančių, todėl nutarė jas paganyti. Antys išsigandusios puolė į vandenį, o Luna paskui jas… Pirma atidarė maudymosi sezoną žiemą 🙂 Greitai pasigavome Luną, apvyniojome į minkštą iš šiltą šaliką, apklojome rankšluosčiu ir įdėjome į kuprinę. Čia ir pasibaigė mūsų pirmas pasivaikščiojimas mieste. Laimei, viskas baigėsi sėkmingai, Luna nesusirgo. Žinoma, buvo ir gerų istorijų mieste. Luna labai mėgsta važiuoti visur kartu. Todėl jeigu važiuojame į miestą, pasiimame ją kartu. Tiek svečiuose, susipažino su katinu, kuris nelabai reiškė norą bendrauti su Luna, tiek svečiuose pas draugus, močiutes, mamas ir kitus artimuosius. Luna lankėsi miesto centre ir per šventes: Vasario 16-ąją. Kaziuko mugę. Kaziuko mugėje tapo socialinio tinklapio Facebook puslapio Dogs of Vilnius dalyve. Šio puslapio savininkė vaikščiojo per Kaziuko mugę ir fotografavo Vilniaus šunis. Užtaikėme ir mes, todėl Lunos dvi nuotraukas galite rasti šio puslapio tiek Facebook, tiek Instagram socialiniuose tinkluose. https://www.facebook.com/bestdogsofvilnius/photos/pcb.394128644468903/394128577802243/?type=3&theater

Šiek tiek apie išdaigas namie… Luna labai džiaugėmės, nes nelabai pridirbdavo kažko namuose. Suplėšydavo savo palutes, sugrauždavo žaislus. Bet taip buvo tik pirmus mėnesius. Buvo sugraužus ir telefono kroviklio laidą. Na, bet kai šiais laikais telefonus galima krauti ne tik krovikliu, todėl bėdų neturėjome. Mėgo pakramtyti ir batų raištelius. Jeigu rasdavo kokį popierėlį ar ne vietoj padėtą daiktą, labai greitai jį sutvarkydavo į mažus skutelius 🙂 Taip Luna padėdavo „tvarkytis“ 🙂 Taip pat, Luna nusprendė, kad mūsų namuose laikas pokyčiams ir remontui, todėl apiplėšė tapetus, pradėjo graužti televizoriaus staliuko koją ir suplėšė pintą skalbinių krepšį. Vieną dieną grįžęs iš darbo ankščiau, radau koridoriuje kelis burbuliukus, kurie po truputį byrėdavo iš Lunos mylimo sėdmaišio per mažas skylutes. Tačiau jos visada buvo užklijuotos. Luna labai gudri, todėl nuplėšus visas apsaugas, atrado skyles ir išbarstė visus burbuliukus. Namuose buvo jūra sėdmaišio burbuliukų, o pati gulėjo laiminga toliau ant savo mylimo sėdmaišio. Teko išmesti, bet planuojame ateityje įsigyti naują – gal nebesuplėšys.

Mes Luną be galo mylime. Džiaugiamės ją turėdami. Neturėjome su ja daug sunkumų, klausėsi, prisileido. Džiaugiamės matydami jos meilės ir dėkingumo išraiškas, kai bučiuoja veidą, prašosi ant rankų, žiūri savo mielomis šuniškomis akimis, kad paglostytum ją, ar pažaistume. Deja, šiuo metu mūsų Luna šiek tiek sirguliuoja, paleido viduriukus. Nuo ko viduriuoja nežinome, tikriausiai rado kokį kvepiantį skanėstą lauke ir jį suėdė, o Lunos skrandukui tai nepatiko (labai gaila, bet žmonės labai dažnai mėto maistą lauke, o kad ir kaip akylai stebėtum augintinį, ne visada pasiseka spėti iš gerklės ištraukti lauko maisto). Šiuo metu Luna jaučiasi geriau, tačiau dar šiek tiek viduriuoja, todėl yra paskirta ryžių ir vištienos dieta, duodam antibiotikus, vaistus nuo viduriavimo ir gerąsias bakterijas – probiotikus. Reguliariai lankomės pas veterinarą, todėl turėtų greitai pasveikti. Nepaisant to, kad Luna negaluoja, ji žaidžia, yra linksma, laksto lauke – neturi temperatūros, todėl labai blogai dar nėra, tikimės greitai pasveikti.

Ačiū, kad skyrėte laiko perskaityti mūsų išdykėlės laišką, tikimės, kad pavyks kada nors ir susimatyti 🙂

Gražios dienos Jums linki Lunos šeimininkai, Aleksandas ir Milda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *