Kategorijos
Liks atminty

Malyšas – Mažylis (mirė)

Malyšas

Pagrindiniai faktai

  • 2014 m. balandžio mėn. grįžo į prieglaudą pasiligojęs. Buvęs šeimininkas viliasi, kad Vilniaus veterinarams pavyks jį išgydyti.
  • 2014-08-06: Mirė sava mirtimi.

Aprašymas

Malyšas anksčiau jau buvo prieglaudos globotinis, bet buvo susiradęs puikius namus, kur nevaržomas lakstė ir maudėsi ežere. Visgi po kelerių metų senstantį Malyšą užpuolė ligos (kojų traukuliai, mėšlungiai), kurių vietiniai veterinarai nepajėgė išgydyti. Šeimininkas grąžino Malyšą skaudančia širdimi vildamasis, kad Vilniaus veterinarams pavyks jį išgydyti. Malyšui paskirta daug vaistų, jis nuolat važinėja pas veterinarus. Būklė šiek tiek gerėja, bet traukuliai vis dar nesitraukia, gydymas ne toks greitas kaip norėtųsi.

Malyšas jau nebejaunas šuo, visiškai draugiškas (toks buvo ir anksčiau). Nekonfliktuoja nei su kitais gyvūnais, nei su žmonėmis. Toks puikiai pritaptų bet kokioje šeimoje… bet visų pirma reikia pasveikti.

Savybės

  • Patinas, kastruotas
  • Didelio ūgio
  • Senas
  • Vedžiojamas elgiasi visiškai ramiai, gali gyventi palaidas
  • Visiškai neagresyvus kitų gyvūnų atžvilgiu
  • Visiškai neagresyvus žmonių atžvilgiu
  • Serga. Kojų traukuliai. Šiuo metu gydomas.

Kontaktai

22 komentarai – “Malyšas – Mažylis (mirė)”

Nežinau. Nepakalbėjom apie tai, kai atvežė. Man šitas klausimas irgi jau kurį laiką galvoje sukasi.
Sakė, kad labai nemažą sumą išleido veterinarams, kad gaila žiūrėt kaip cypia koją pakėlęs, kad labai geras šuo ir kad labai gaila buvo užmigdyt, tai pamėgino į Vilnių grąžint ir pabandyt čia gydyt. Matosi, kad šuo rūpi žmogui. Manau, kad mielai priimtų atgal. Bet čia toli ateityje šitas klausimas, nes jo būklė dabar tikrai labai prasta.

Aš kalbėjau su šeimininku, atgal nepaims. Šeimininkas pats po sudėtingos operacijos ir nebegali juo toliau rūpintis.

Itariu, kad Malyšas bus mano numyletinis, kaip Mersis 🙂 Butinai finansiskai paremsiu gydyma ir t.t.

Ačiū, Natalija. Kol kas dar yra likę 350Lt, tai pataupykite pinigus kol kas. Jau ir taip labai daug esate padėjusi.
O šuo tai panašus į Mersį: senas, sergantis, ramus ir labai draugiškas. Tik va Mersis nemato, kur eina, o šitas mato, bet sunkiai paeina. Kaip mūsų Hačis. Abu tokie pat sunkiai ropojantys.

o kaip gi ten Malyšas gyvena? kaip jo sveikata? seniai iš jo nebuvo žinių

Gana neblogai gyvena, magnio papildus geria. Jau kurį laiką bent aš traukulių nemačiau. Aišku, senas šuo yra senas šuo, jau lakstyt nebepradės.

Ačiū, Mantai!
Kad gana neblogai gyvena – tai džiugina, nes svarbiausia, kad sveikatos trūkumai nekamuotų gyvūno – štai senatvės laimė. Gal jam dar ko reikia be papildų?

Kad gal ne, jaučiasi gana gerai, išskirtinių poreikių kaip ir neturi. Kraujo tyrimus pakartotinius reiktų padaryt, bet dabar – tai ne prioritetas, kiti šunys serga: parvai mažiems, keliems kosuliai neaiškūs, Deila vemia. O dar senajam Hačiui visiškai blogai su augliais, Anželika dar bando gydyt, bet kaži ar nereiks migdyt, nes jau baisu žiūrėt į jo vis blogėjančią būklę.

Nieko konkretaus, tiesiog ramiai mirė kaip ir visi seni šunys. Karštis, amžius ir visokios ligos tiesiog padarė savo. Gal dar kažkiek prisidėjo ir neprotingas traukulių gydymas vaistais, kurie turi šalutinį organizmo silpninimo poveikį, bet tuos vaistus jau senokai nutraukę buvom.

kokia liūdna žinia :((
labai gaila…
Anželikai labai ačiū už jos meilę ir dėmesį Malyšui

Nesupraskite klaidingai, tiesiog, Jus, Mantai taip parašėte, kad susidarė įspūdis, jog matydami, kad jam blogai, nieko nedarėte, nes jis senas, lygotas… Atsiprašau, gal ne taip supratau. Bet jejgu šunui blogai, nesvarbu, ar jis senas ar jaunas, jis turi būti nuvežtas pas vetus, ar ne taip? Gal jam reikėjo tiesiog vaistus pakeisti, kitą gydymą pritaikyti? Kiek senučiukų dar išgyvena ir gyvena, jejgu jais tinkamai rūpintis. Tai kas šiuo atveju buvo padaroma būtent dėl šito šuns? Tiesiog Jus prieš mėnesį rašėte:“ jaučiasi gana gerai, išskirtinių poreikių kaip ir neturi. Kraujo tyrimus pakartotinius reiktų padaryt, bet dabar – tai ne prioritetas, kiti šunys serga….“ Kiek suprantu tyrimai nebuvo padaromi, nes Jūsų žodžiais tai ne prioritetas? Nesuprantu, kaip galite teigti, jog jis gan gerai jaučiasi, o jis mirė…. Ir dar mano vienas pastebėjimas, jejgu vasara karšta, tai senam, ligotui šunui reikėtų surasti tinkamą vietą, kad nebūtų karšta. Ar jis karštyje gulėjo?

Seni ir ligoti gydomi, kai matoma, kad to reikia. Šiuo atveju senas šuo ramiai numirė ir tiek, nes atėjo laikas. Tokiais atvejais niekad šunų nebetampom ir leidžiam ramiai numirt.
Mirė jis ne nuo to, nuo ko buvo gydomas. Kraujo tyrimai būtų buvę reikalingi tik patikrint, ar atsistatęs magnio kiekis. Dėl to jie ir nebuvo prioritetas.
Karštis visur buvo ir visi nuo jo kentėjo. Vėsios vietos nebuvo ir nebus, kol kas nors nepastatys normalių voljerų, nes tokių kol kas neturim nei vieno. Nors kai tokie karščiai – joks voljeras nepadės nuo jų apsigint, čia jau reikia mūrinio pastato kažkokio.

Keistas Jūsų požiūris į gyvūnus. Kiekvienam sergančiam šuniui, jejgu jį negydyti, galima duoti ramiai numirti, jo netampyti, ar ne taip? Bet mano manymu, reikia stengtis kad gyvūnas išgyventų, o nemirtų. O kai jis negydomas, tai aišku, anksčiau ar vėliau gyvūnas numirs. O kodėl Jūs negalite apsiimti normalių voljerų statyba, kas Jums trukdo tai padaryti, nes iš Jūsų pasisakymų, supratau, kad prieglauda neturi normalių voljerų?

Karina, o kaip jus pati prisidėjot prie to, kad Malyšas gyventų? Ir dar, gal turit kokių minčių kaip iš oro pastatyti gerus voljerus ir galit padėt prieglaudos kitiems šuniukams juos turėt? Labai laukiama visų reali pagalba prieglaudai ir gyvūnams, o ne plepalai ir priekaištai internetinėj erdvėj.

Nesvetima, o Jūs visada bendraujate su žmonėmis tokių tonų? Malyšą aš atsimenu nuo senų laikų, nes pati atvažiuodavau į vagonėlius kai jie stovėjo Fabijoniškėse. Aukojau jam pinigėlius į LGGD sąskaitą. Labai nustebau, kai Malyš vėl atsirado vagonėliuose. Bet jo nėra, deja. Sužinojau per vėlai, kad galėčiau jam padėti:( O kodėl iš oro? Aš manau, kad LGGD turi daug rėmėjų, kurie galėtų padėti finansiškai, tik niekada nemačiau niekur pagalbos prašymų, kad šuneliams reikalingi voljerai. Todėl, gerbiamoji Nesvetima, nesuprantu, apie kokius priekaištus Jūs kalbate? Niekas Jums nepriekaištauja, bet jejgu Jūs taip reaguojate į mano pastebėjimus, reiškia jie yra pagrįsti. Kai prieglaudoje dirba atsidavę savanoriai, kai prieglaudoje viskas gerai, tada žmonės nemato jokių priekaištų, o kai vyksta ne taip kaip turėtų būti, tada visur mato tik plepalus ir priekaištus.

Kurdiukova, užuojauta tau 😉 Taip ir blaškais toliau, nerasdama sau vietos.

Nesvetima, taip, aš pažįstu merginą su tokią pavardę, bet jau seniai jos nemačiau. Anksčiau bendravome dažniau, žinau, kad ji anksčiau ateidavo į vagonėlius, bet dabar nutrūko mūsų bendravimo ryšys. Jejgu turite kokių nors pretenzijų jai,o iš Jūsų pasakimo supratau, kad turite, galite rašyti jai asmeniškai. Jejgu Jūs taip ir toliau bendrausite, Nesvetima, tai tikrai voljerus teks gaminti iš oro:)

Kurdiukova, pagal du požymius esate identifikuota, kad ir po kokiu pseudonimu slėptumėtės ir kad ir ką čia pasakotumėt. Po to, kai teismas jus nubaudė už kenkimą prieglaudai, buvot aprimus, bet dabar vėl nagai užnižo ir kilo noras pasireikšti su savo provokacijomis?
1. Voljerai anksčiau ar vėliau atsiras ir jūs turėtumėt jaustis šiek tiek kalta, nes jų vis dar nėra iš dalies ir dėl jūsų su Kliaubaite kenkėjiškų veiksmų, dėl kurių prieglaudos progresas sustojo daugiau nei metams.
2. Šunys gydomi, kai tik to reikia. Vien praėjusią savaitę du šunys operuoti. O seni šunys kaip ir seni žmonės amžinai negyvena, ateina laikas ir miršta. Tai natūralu ir neišvengiama. Taip atsitiko ir šiuo atveju.

Dėl prasidėjusių pašalinių diskusijų ir nepagrįstų provokacijų komentavimo galimybė prie šio įrašo yra išjungiama. Danutės ir Anželikos numerius turite – galite pasiskambinti ir padiskutuoti rūpimais klausimais.

Komentavimo galimybė išjungta.