Informacija

VšĮ „Kaimo grandinė“ kontaktai:

Dėl globojamų gyvūnų: Anželika 8-602-63641 anzelika.lggd@gmail.com
Dėl administracinių reikalų, sąskaitų apmokėjimo: Mantas mantas.malcius@gmail.com

VšĮ „Kaimo grandinė“ rekvizitai:

VšĮ „Kaimo grandinė“
Įstaigos kodas: 303410406
LT16 7300 0101 4151 6269
Vyžeičių k. 6, LT-42220 Rokiškio r.
Registruotus laiškus siųskite per https://epristatymas.post.lt
Steigėjas Mantas Malcius // mantas.malcius@gmail.com // http://mantas.malcius.lt

Kokią veiklą vykdo VšĮ „Kaimo grandinė“?

Tai Vilniuje veiklą vykdanti neprižiūrimų gyvūnų globos organizacija.

Mūsų pagrindinė funkcija – neatsakingus šeimininkus turinčių šunų priežiūra ir naujų namų paieška. Nuo kitų gyvūnų globos organizacijų ar gyvūnų prieglaudų skiriamės tuo, kad mūsų globojami gyvūnai yra išsibarstę po visą Vilnių. Dažniausiai tai Vilniaus sodų bendrijose gyvenančių degradavusių alkoholikų laikomi visiškai neprižiūrimi, perkarę, sergantys, būdų neturintys ant trumpos grandinės užsismaugę šunys. Jie pamaitinami ir pagirdomi geriausiu atveju kartą per savaitę. Žinoma, tokie gyvūnai yra nekastruoti ir nesterilizuoti, todėl kalytės du kartus per metus veda po 6-8 šuniukus, kurie arba užkasami gyvi, arba išdalinami kitiems degradavusiems alkoholikams. Deja, tokia šiurpi realybė vis dar neatsiejama nuo Vilniaus sodų bendrijų, esančių vos už 10 km nuo miesto centro.

Paprastai tokių šunų šeimininkai nesiginčydami leidžia mums užsukti į jų kiemus ir pasirūpinti varganai gyvenančiais jų augintiniais. Visų pirma pradedame kas kelias dienas pas juos lankytis ir pamaitinti, pagirdyti. Tada sutvarkome jų gyvenamąsias vietas – jei jie pririšti prie trumpos ir/ar susisukusios grandinės, parūpiname naują, įstatome sukutį, kad nesismaugtų, jei neturi stogo virš galvos – parūpiname būdą. Jei mūsų naujasis globotinis yra kalytė su mažyliais – pradedame ieškoti jiems namų, atrenkame geriausius pasiūlymus ir išlydime. Kai mažųjų nelieka, ateina metas sterilizuoti ir padovanoti jų mamas. Kai kiemas ištuštėja, paskutinį kartą primename šeimininkams, kad jų elgesys su augintiniais buvo nederamas, o teisės aktai numato solidžią baudą už šunų nepriežiūrą. Geruoju susitariame, kad daugiau šunų jie nebelaikys.

Išimtiniais žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais kreipiamės į teisėsaugą. Stengiamės tai daryti kuo rečiau ir tik tais atvejais, kai problemos dėl šeimininkų elgesio kitaip išspręsti neįmanoma. Kreipimasis į policiją – kova su pasekmėmis, o ne realus problemos sprendimas. Mūsų tikslas ne paskirti baudą, o padėti neprižiūrimiems gyvūnams ir užkirsti kelią problemos pasikartojimui ateityje.

Rūpinamės ir į panašias sąlygas patekusiomis katėmis – dovanojame kačiukus, sterilizuojame ir (jei šeimininkai sutinka) dovanojame jų mamas. Taip pat, laisvu laiku vykdome benamių kačių sterilizacijas (PSP).

VšĮ „Kaimo grandinė“ rengiamos ataskaitos:

VšĮ „Kaimo grandinė“ griežtai laikosi Lietuvos Respublikoje galiojančių įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, todėl kasmet nustatytais terminais viešina privalomas rengti ataskaitas apie savo veiklą. Be to, užtikrindama deramą surinktų lėšų panaudojimą, vykdo viešą buhalterinę apskaitą. Skelbiamos ataskaitos:

VšĮ „Kaimo grandinė“ gyvūnų dovanojimo sąlygos:

 • Paskelbti įrašai, kuriuose informuojama apie viešosios įstaigos dovanojamus gyvūnus, nereiškia, kad gyvūnas bus atiduodamas pirmiems paskambinusiems ar atvažiavusiems.
 • Asmuo, norintis priglausti mūsų globojamą gyvūną, visų pirma susisiekia su mumis nurodytais kontaktais. Jei būsimą šeimininką tenkina viešosios įstaigos keliamos sąlygos, o pastarąją tenkina gyvūnui siūlomos sąlygos, susitariama dėl gyvūno apžiūros.
 • Jei apžiūros metu nė viena šalis nepersigalvoja, gyvūnas rezervuojamas ir padovanojamas artimiausiomis dienomis.
 • Jei gyvūnui namus pasiūlo daugiau nei vienas įstaigai priimtinas asmuo, savanoriai sprendžia, kuriam norinčiajam jį padovanoti.
 • Viešoji įstaiga pasilieka teisę atsisakyti dovanoti gyvūną abejonių keliantiems asmenims ir laukti, kol atsiras daugiau norinčiųjų.
 • Visi gyvūnai yra dovanojami pažymėti mikroschemomis (sučipuoti).
 • Visi mūsų globojami gyvūnai yra dovanojami neatlygintinai.
 • Perduodant gyvūną, pasirašoma dovanojimo sutartis. Gyvūną priimantis asmuo privalo pateikti asmens dokumentą iš kurio asmeniui identifikuoti nurašomi vardas, pavardė, gimimo data.
 • Perduodant gyvūną naujam šeimininkui, jis supažindinamas su keturiomis pagrindinėmis dovanojimo sąlygomis, su jomis sutinka ir tai patvirtina savo parašu gyvūno dovanojimo sutartyje:
  • Gyvūną priimantis asmuo įsipareigoja jį per vienerius metus sterilizuoti (kastruoti), jei tokia operacija dar neatlikta, taip pat, užtikrinti, kad gyvūnas visada turėtų galiojantį skiepų pažymėjimą.
  • Gyvūną priimantis asmuo įsipareigoja bent kartą per metus informuoti įstaigą apie jo likimą.
  • Gyvūną priimančiam asmeniui draudžiama perdovanoti gyvūną, nesuderinus to su viešąja įstaiga.
  • Viešoji įstaiga turi teisę atsiimti gyvūną, jei kyla abejonių dėl netinkamų jo laikymo sąlygų.

VšĮ „Kaimo grandinė“ atsiradimas ir veiklos istorija:

 • 2013-09-26 pasaulį išvydo tinklaraštis „Kaimo lenciūgas“. Jis platino informaciją apie Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus (LGGDVS) prieglaudoje atsidūrusius šunis, vienijo su jais dirbusius savanorius.
 • 2014-10-01 įsteigta VšĮ „Kaimo grandinė“. Jos tikslas buvo užtikrinti LGGDVS prieglaudos šunų gerovę, nes LGGDVS vadovybė paskendo teismų ir gyvūnams skirtų pinigų dalybų maratone.
 • 2015-01-01 oficialiai paskelbta apie VšĮ „Kaimo grandinė“ įsteigimą ir veiklos tikslus.
 • 2015-02-28 LGGDVS (dabar daugiau žinomos kaip VšĮ „Beglobis“) vadovai, pasitelkdami grasinimus, fizinį ir psichologinį smurtą, išvarė iš prieglaudos beveik visą senąją savanorių komandą. Teko pasitraukti iš prieglaudos veiklos.
 • 2015 m. vasarį, matydami griūvančią ir nuo gyvūnų nusisukusią LGGDVS ir siekdami toliau tęsti veiklą, kreipėmės į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. VšĮ „Kaimo grandinė“ gavo Gyvūnų globėjo statusą ir teisę vykdyti gyvūnų globos veiklą. Dėl lėšų stygiaus pirmaisiais metais veiklos mastai buvo nedideli, veikla įsibėgėjo tik 2016-iais.