Informacija

Kontaktai

Rekvizitai

Gyvūnų globos organizacija VilniujeVšĮ „Kaimo grandinė“
Telefonas: +37060263641 (Anželika)Įstaigos kodas: 303410406
El. paštas: gyvunai@kaimograndine.ltLT167300010141516269
www.facebook.com/KaimoGrandineVyžeičių k. 6, LT-42220 Rokiškio r.
www.instagram.com/KaimoGrandineVadovas: Mantas Malcius

Mūsų veikla

Esame Vilniuje veiklą vykdanti gyvūnų globos organizacija, registruota gyvūnų globėjų sąraše.

Organizacija neturi prieglaudos, mūsų globojami gyvūnai – šunys ir katės – išsibarstę po visą Vilnių. Dalis iš jų glaudžiasi savanorių namuose, kita dalis – gyvena ten, kur juos ir radome. Kaip taip gali būti? Mūsų veikla gana ženkliai skiriasi nuo kitų globos organizacijų veiklos. Mes užsiimame ne tik įprasta bešeimininkių gyvūnų globa, bet ir nuolat lankomės įvairiose Vilniaus sodų bendrijose, kur randame daugybę siaubingomis sąlygomis laikomų augintinių. Tai visiškai neprižiūrimi, perkarę, sergantys, būdų neturintys, ant trumpos grandinės užsismaugę šunys ir ne ką geriau gyvenančios katės. Beveik visais atvejais jų šeimininkai – degradavę alkoholikai. Katytės ir kalytės nuolat veda gausias vadas jauniklių, kurie arba išdalinami kitiems alkoholikams, arba girtuokliaujančių šeimininkų nužudomi.

Paprastai tokių gyvūnų šeimininkai nesiginčydami leidžia mums užsukti į jų kiemus ir pasirūpinti varganai gyvenančiais jų augintiniais. Pagal galimybes sutvarkome jų gyvenamąsias vietas: jei šunys pririšti prie trumpos ir/ar susisukusios grandinės, parūpiname naują, įstatome sukutį, kad nesismaugtų, jei neturi stogo virš galvos – parūpiname būdą. Jei mūsų naujasis globotinis yra kalytė su mažyliais – pradedame ieškoti jiems namų, atrenkame geriausius pasiūlymus ir perduodame naujiesiems šeimininkams. Kai mažųjų nelieka, ateina metas sterilizuoti ir padovanoti jų mamas. Kai kiemas ištuštėja, paskutinį kartą primename šeimininkams, kad jų elgesys su augintiniais buvo nederamas, o teisės aktai numato solidžią baudą už šunų nepriežiūrą. Geruoju susitariame, kad daugiau šunų jie nebelaikys.

Rūpinamės ir į panašias sąlygas patekusiomis katėmis – dovanojame kačiukus, sterilizuojame ir (jei šeimininkai sutinka) dovanojame jų mamas. Taip pat, vykdome benamių kačių sterilizacijas (PSP).

Išimtiniais žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais kreipiamės į teisėsaugą. Stengiamės tai daryti kuo rečiau ir tik tais atvejais, kai problemos dėl šeimininkų elgesio kitaip išspręsti neįmanoma. Kreipimasis į policiją – kova su pasekmėmis, o ne realus problemos sprendimas. Mūsų tikslas ne paskirti baudą, o padėti neprižiūrimiems gyvūnams ir užkirsti kelią problemos pasikartojimui ateityje.

Rengiamos ataskaitos

VšĮ „Kaimo grandinė“ griežtai laikosi Lietuvos Respublikoje galiojančių įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, todėl kasmet nustatytais terminais viešina privalomas rengti ataskaitas apie savo veiklą. Be to, užtikrindama deramą surinktų lėšų panaudojimą, savanoriškai vykdo viešą buhalterinę apskaitą. Skelbiamos ataskaitos:

Detali finansinė ataskaitahttp://kaimograndine.lt/finansine-ataskaita
Metinė veiklos ataskaitahttp://kaimograndine.lt/zyma/veiklos-ataskaita

Gyvūnų dovanojimas

Dovanojami gyvūnai nebūtinai atitenka pirmiems paskambinusiems. Paskelbę apie dovanojamą gyvūną, laukiame jūsų skambučių. Pakalbėję su visais norėtojais, sprendžiame, kam gyvūną atiduoti ir kviečiame susitikti gyvai.

Mūsų globotiniai yra dovanojami neatlygintinai, bet iš jūsų gali būti paprašyta palikti sterilizacijos/kastracijos užstatą arba apmokėti gyvūno skiepus, sterilizaciją/kastraciją, čipavimą. Apie tai informuojame iš anksto, tokia tvarka dažniausiai taikoma veislinių požymių turintiems gyvūnams, taip pat, jaunikliams.

Gyvūnų į kitus miestus ir valstybes nepristatome! Mūsų globotinį norintis priglausti žmogus turi pas mus atvykti pats!

Dėl teisės aktų reikalavimų, visi dovanojami gyvūnai privalo būti sučipuoti, taigi dovanojimo metu keliausime į veterinarijos kliniką, kurioje jūs turėsite susičipuoti gyvūną savo vardu. Turėkite su savimi asmens dokumentą, jo prireiks gyvūną čipuojant ir pasirašant dovanojimo sutartį.

Privalomosios gyvūno dovanojimo sąlygos, nurodomos dovanojimo sutartyje:

 • Šeimininkas įsipareigoja Gyvūną per 6 mėn. sterilizuoti (kastruoti), jei tokia operacija dar neatlikta, ir per 10 dienų nuo sterilizacijos (kastracijos) pateikti Įstaigai tai patvirtinančią pažymą.
 • Šeimininkas įsipareigoja užtikrinti, kad Gyvūnas visada turėtų galiojantį skiepų pažymėjimą.
 • Šeimininkas įsipareigoja skubiai pranešti Įstaigai, jei Gyvūnas pabėga, sunkiai suserga ar miršta.
 • Šeimininkas įsipareigoja neperduoti Gyvūno naujam savininkui be Įstaigos sutikimo.
 • Šeimininkas įsipareigoja bent kartą per metus informuoti Įstaigą apie Gyvūno tolesnį likimą.
 • Šeimininkas įsipareigoja grąžinti Gyvūną Įstaigai, jei ji to pareikalauja.

Savanorystė organizacijoje

Pastaruoju metu nemažai žmonių teiraujasi dėl savanorystės. Neturime tikros prieglaudos, kurioje galėtumėte ateiti pavedžioti šuniukų, tad tokios veiklos jums pasiūlyti negalime. Visgi, jei tikrai norite prisidėti prie mūsų veiklos, siūlome tapti globėjais, t. y., priglausti vieną ar keletą gyvūnų ir rūpintis savo namuose iki jų padovanojimo. Mes visą tą laiką pasirūpinsime jūsų globotinių gydymu, aprūpinsime maistu ir būtinomis priemonėmis. Taip pat, labai trūksta automobilius turinčių žmonių, kurie retkarčiais galėtų padėti nuvežti gyvūnus iki veterinarijos klinikų, nes mes patys automobilių neturime.

Organizacijos istorija

 • 2013-09-26 pasaulį išvydo tinklaraštis „Kaimo lenciūgas“. Jis platino informaciją apie Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus (LGGDVS) prieglaudoje atsidūrusius šunis, vienijo su jais dirbusius savanorius.
 • 2014-10-01 įsteigta VšĮ „Kaimo grandinė“. Jos tikslas buvo užtikrinti LGGDVS prieglaudos šunų gerovę, nes LGGDVS vadovybė paskendo tarpusavio pjautynėse ir vidinių teismų maratone.
 • 2015-01-01 oficialiai paskelbta apie VšĮ „Kaimo grandinė“ įsteigimą ir veiklos tikslus.
 • 2015-01-18, matydami griūvančią LGGDVS, nuo gyvūnų vis labiau nusisukančią jos vadovybę ir siekdami toliau tęsti veiklą, kreipėmės į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kuri suteikė mums Gyvūnų globėjo statusą.
 • 2015-02-28 LGGDVS (dabar daugiau žinomos kaip VšĮ „Beglobis“) vadovai, pasitelkdami grasinimus, fizinį ir psichologinį smurtą, išvaikė iš prieglaudos beveik visą senąją savanorių komandą. Teko galutinai pasitraukti iš prieglaudos veiklos.
 • 2015-03-01 mažais žingsneliais pradėjome savarankiškai vykdyti gyvūnų globos veiklą, tai darome iki šiol.

Raktinės frazės

Gyvūnų globos organizacija VilniusBenamiai gyvūnai
Gyvūnų prieglauda VilniusGyvūnų globos draugija
Šunų prieglauda VilniusGyvūnų globa
Kačių prieglauda VilniusAnimal rescue in Vilnius, Lithuania
Dovanojamas šuo VilniusAnimal shelter in Vilnius, Lithuania
Dovanojamas šuniukas VilniusPet rescue in Vilnius, Lithuania
Dovanojama katė VilniusPet adoption service in Vilnius, Lithuania
Dovanojamas kačiukas VilniusDog rescue in Vilnius, Lithuania
Beglobiai gyvūnai303410406