Informacija

Mūsų kontaktai:
Gyvūnų globos organizacija Vilniuje
Telefonas: +37060263641 (Anželika)
El. paštas: gyvunai@kaimograndine.lt
www.facebook.com/KaimoGrandine
www.instagram.com/kaimograndine
Mūsų rekvizitai:
VšĮ „Kaimo grandinė“
Įstaigos kodas: 303410406
LT16 7300 0101 4151 6269
Vyžeičių k. 6, LT-42220 Rokiškio r.
Vadovas: Mantas Malcius

Kokią veiklą vykdo VšĮ „Kaimo grandinė“?

Tai Vilniuje veiklą vykdanti gyvūnų globos organizacija, registruota gyvūnų globėjų sąraše.

Organizacija neturi prieglaudos, mūsų globojami gyvūnai – šunys ir katės – išsibarstę po visą Vilnių. Dalis iš jų glaudžiasi savanorių namuose, kita dalis – gyvena ten, kur juos ir radome. Kaip taip gali būti? Mūsų veikla gana ženkliai skiriasi nuo kitų globos organizacijų veiklos. Mes užsiimame ne tik įprasta bešeimininkių gyvūnų globa, bet ir nuolat lankomės įvairiose Vilniaus sodų bendrijose, kur randame daugybę siaubingomis sąlygomis laikomų augintinių. Tai visiškai neprižiūrimi, perkarę, sergantys, būdų neturintys, ant trumpos grandinės užsismaugę šunys ir ne ką geriau gyvenančios katės. Beveik visais atvejais jų šeimininkai – degradavę alkoholikai. Katytės ir kalytės nuolat veda gausias vadas jauniklių, kurie arba išdalinami kitiems alkoholikams, arba girtuokliaujančių šeimininkų nužudomi.

Paprastai tokių gyvūnų šeimininkai nesiginčydami leidžia mums užsukti į jų kiemus ir pasirūpinti varganai gyvenančiais jų augintiniais. Pagal galimybes sutvarkome jų gyvenamąsias vietas: jei šunys pririšti prie trumpos ir/ar susisukusios grandinės, parūpiname naują, įstatome sukutį, kad nesismaugtų, jei neturi stogo virš galvos – parūpiname būdą. Jei mūsų naujasis globotinis yra kalytė su mažyliais – pradedame ieškoti jiems namų, atrenkame geriausius pasiūlymus ir perduodame naujiesiems šeimininkams. Kai mažųjų nelieka, ateina metas sterilizuoti ir padovanoti jų mamas. Kai kiemas ištuštėja, paskutinį kartą primename šeimininkams, kad jų elgesys su augintiniais buvo nederamas, o teisės aktai numato solidžią baudą už šunų nepriežiūrą. Geruoju susitariame, kad daugiau šunų jie nebelaikys.

Rūpinamės ir į panašias sąlygas patekusiomis katėmis – dovanojame kačiukus, sterilizuojame ir (jei šeimininkai sutinka) dovanojame jų mamas. Taip pat, vykdome benamių kačių sterilizacijas (PSP).

Išimtiniais žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais kreipiamės į teisėsaugą. Stengiamės tai daryti kuo rečiau ir tik tais atvejais, kai problemos dėl šeimininkų elgesio kitaip išspręsti neįmanoma. Kreipimasis į policiją – kova su pasekmėmis, o ne realus problemos sprendimas. Mūsų tikslas ne paskirti baudą, o padėti neprižiūrimiems gyvūnams ir užkirsti kelią problemos pasikartojimui ateityje.

VšĮ „Kaimo grandinė“ rengiamos ataskaitos:

VšĮ „Kaimo grandinė“ griežtai laikosi Lietuvos Respublikoje galiojančių įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, todėl kasmet nustatytais terminais viešina privalomas rengti ataskaitas apie savo veiklą. Be to, užtikrindama deramą surinktų lėšų panaudojimą, savanoriškai vykdo viešą buhalterinę apskaitą. Skelbiamos ataskaitos:

VšĮ „Kaimo grandinė“ gyvūnų dovanojimo sąlygos:

Paskelbti įrašai, kuriuose informuojama apie mūsų dovanojamus gyvūnus, nereiškia, kad gyvūnas bus atiduodamas pirmiems paskambinusiems ar atvažiavusiems. Jei norite priimti mūsų globotinį į savo namus, visų pirma susisiekite su mumis prie skelbimo nurodytu telefono numeriu. Tik po pokalbio galėsite atvykti pas globėjus su juo susipažinti. Po susitikimo mes įvertinsime aplinkybes ir priimsime sprendimą dėl jo dovanojimo jums.

Mūsų globojami gyvūnai įprastai yra dovanojami neatlygintinai.
Išimtiniais atvejais jūsų gali būti paprašyta apmokėti gyvūno čipavimą, skiepijimą ir sterilizaciją.

Visi mūsų globotiniai yra dovanojami pažymėti mikroschemomis (sučipuoti). Atvykę pasiimti gyvūno, turėsite pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir pasirašyti dovanojimo sutartį.

Privalomosios gyvūno dovanojimo sąlygos, nurodomos dovanojimo sutartyje:

 • Šeimininkas įsipareigoja Gyvūną per 6 mėn. sterilizuoti (kastruoti), jei tokia operacija dar neatlikta, ir per 10 dienų nuo sterilizacijos (kastracijos) pateikti Įstaigai tai patvirtinančią pažymą.
 • Šeimininkas įsipareigoja užtikrinti, kad Gyvūnas visada turėtų galiojantį skiepų pažymėjimą.
 • Šeimininkas įsipareigoja skubiai pranešti Įstaigai, jei Gyvūnas pabėga, sunkiai suserga ar miršta.
 • Šeimininkas įsipareigoja neperduoti Gyvūno naujam savininkui be Įstaigos sutikimo.
 • Šeimininkas įsipareigoja bent kartą per metus informuoti Įstaigą apie Gyvūno tolesnį likimą.
 • Šeimininkas įsipareigoja grąžinti Gyvūną Įstaigai, jei ji to pareikalauja.

VšĮ „Kaimo grandinė“ atsiradimas ir veiklos istorija:

 • 2013-09-26 pasaulį išvydo tinklaraštis „Kaimo lenciūgas“. Jis platino informaciją apie Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus (LGGDVS) prieglaudoje atsidūrusius šunis, vienijo su jais dirbusius savanorius.
 • 2014-10-01 įsteigta VšĮ „Kaimo grandinė“. Jos tikslas buvo užtikrinti LGGDVS prieglaudos šunų gerovę, nes LGGDVS vadovybė paskendo vidinių teismų maratone.
 • 2015-01-01 oficialiai paskelbta apie VšĮ „Kaimo grandinė“ įsteigimą ir veiklos tikslus.
 • 2015-02-28 LGGDVS (dabar daugiau žinomos kaip VšĮ „Beglobis“) vadovai, pasitelkdami grasinimus, fizinį ir psichologinį smurtą, išvarė iš prieglaudos beveik visą senąją savanorių komandą. Teko pasitraukti iš prieglaudos veiklos.
 • 2015 m. vasarį, matydami griūvančią ir nuo gyvūnų nusisukusią LGGDVS ir siekdami toliau tęsti veiklą, kreipėmės į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. VšĮ „Kaimo grandinė“ gavo Gyvūnų globėjo statusą ir teisę vykdyti gyvūnų globos veiklą. Tai darome iki šiol.