Kategorijos
Kitos naujienos

Amajos nelaimės istorija

DSC_1693_opt

Amaja, pralindusi pro globėjų tvorą vėlai vakare bėgo per gatvę į šalia esantį mišką ir buvo partrenkta mašinos, lūžo dubens kaulai. Deja, lūžis buvo mažiausia problema – dėl iki galo neaiškių priežasčių (tikriausiai tam įtaką padarė ir pats sumušimas avarijos metu ir dvi narkozės darant rentgeno nuotraukas) kritiškai sutriko inkstų ir kepenų veikla, kraujo tyrimai buvo labai prasti, išsivystė Ascitas (pilvo ertmėje stipriai kaupėsi skysčiai). Klinika nedavė jokių vilčių, teigė, kad lūžio metu pažeistas ir šlapimtakis, dėl ko kaupėsi šlapalu užteršti skysčiai. Siūlė nebekankinti ir eutanizuoti. Nesutikom. Paprašėm tik išsiurbti skysčius. Dešimt litrų skysčių. Išsivežėm.

Tada Amajos laukė kelionė pas Kauno specialistus. Šie po apžiūros ir tyrimų taip pat patvirtino kritinę būklę dėl kepenų ir inkstų veiklos, bet šlapimtakio pažeidimo nenustatė. Visgi operuoti sužalotų kaulų irgi negalėjo, nes dėl kritinės būklės Amaja nebūtų išgyvenusi operacijos metu. Pasiūlė tik savaitę valyti kraują lašinėmis ir tikėtis stebuklo. Paskyrėm visą laisvą laiką ir bandėm. Būklė negerėjo, Amaja suvizgindavo uodegą, bet gulėjo kaip lapas, nesikėlė, akių žvilgsnis plaukiojo, pilvas vėl pradėjo pilnėti. Mažų vilčių teikė tik geras apetitas ir skysčių vartojimas.

Po nepilnos savaitės lašinių Amajai teko apsilankyti dar vienoje Vilniaus klinikoje, reikėjo vėl nuleisti susikaupusius skysčius, patikrinti kraują ir išgirsti papildomą nuomonę. Kraujas ir pilvo ertmė vis dar buvo kritiškai užteršti šlapalu, visgi pagal jų koncentracijų skirtumus dar kartą išgirdome gerą žinią – šlapimtakis neturėtų būti pažeistas. Nuleisti dar septyni litrai skysčių iš pilvo ertmės. Visgi išgirdome tą patį – prognozės liūdnos.

Bet stebuklų būna. Už poros dienų Amajos būklė kasdien pradėjo gerėti, ji vėl ėmė stotis ant kojų, duoti priekinę leteną, skysčiai liovėsi kauptis. Dar po kelių dienų Amaja nusprendė, kad jai gydytis jau užtenka ir išsitraukė lašinėms skirtą kateterį. Teko vežti įstatyti naujo ir dar kartą padaryti kraujo tyrimus. Išvažiavome jau be liūdnų prognozių ir netgi be kateterio, tik su rekomendacija toliau vartoti specialų maistą.

Amajos būklė toliau gerėjo, pradėjo daugiau vaikščioti, kartais netgi pabėgioti ant trijų kojų. Vakar vėl nuvežėme pas chirurgą, kuris po apžiūros vis tik rekomendavo lūžio nebeoperuoti ir leisti klubui sugyti savaime. Nervai nepažeisti, o po operacijos būklė nebūtų geresnė nei leidus kaului toliau gyti pačiam. Dabar tik reikia šiek tiek laiko, kad Amaja vėl pradėtų vaikščioti visomis keturiomis. Šlubavimo išvengti nepavyks, bet tai jau tik smulkmena, palyginus su visomis ankstesnėmis problemomis.

Daugiau informacijos telefonu 8-602-63641.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.