Kategorijos
Kitos naujienos

Aaronas neteko vyriškumo

Aaronas po operacijos

Mūsų prieglaudos stiprioji lytis šiaip jau nekastruojami, bet užpuola vis kokios vyriškos ligos ir tenka apsilankyti pas veterinarus. Šįkart šio malonumo sulaukė mūsų sumanusis Aaronas. Kiek nerimavome, nes jam jau 11 metų, o ir iki vakaro po operacijos pragulėjo neatsigavęs po narkozės. Visgi šeštadienį anksti ryte klinikoje jau radau štai tokį žvalų ir savų veidų pasiilgusį senolį, išvedžiau pasivaikščioti, bandė pavaikyti aplinkines Šeškinės kates, o tai reiškė, kad jis tikrai gerai jaučiasi.

Klinika pasiūlė jį vežtis namo pas Teilą, taigi už valandos su Loreta jau keliavome į prieglaudą. Laikiau jį gale visą pasimetusį, o jis man be perstojo veidą seiliojo. Kuo daugiau seiliojo – tuo daugiau skundžiausi. Kuo daugiau skundžiausi – tuo daugiau pravira burna buvau. O jis tik ir taikėsi man savo ilgą liežuvį į gerklę įkišti. Vieną kartą pavyko niekšui. Oi, per daug gal aš jau čia. Hmm. Žodžiu, Aaronui lyg ir viskas gerai, operacija nedidelė, žaizda maža, reikia tikėtis, kad jokios infekcijos neužpuls. Ir galės toliau su Teila šeimyniškai gyvent vienas prie kito.

1 komentaras – “Aaronas neteko vyriškumo”

Šeip tai patinus reikėtų kastruoti viisus. Jei kas prisimenate vargšą Optimistą, tai būtent prostata buvo netiesioginė jo mirties priežastis. O reikalas tame, kad nei vienas veterinaras nei Vetoje, nei pas Jakovą nepastebėjo pas jį išvešėjusios prostatos, jis kentė siaubingus skausmus. galiausiai vieno tokio priepolio metu vartantis iš skausmo jam apsisuko skrandis, pas Jakovą niekas nei skrandžio nei prostatos problemų „nepastebėjo“ exoskopijos metu ir pradėjo jį „gydyti“ nuo kepenų uždegimo nors kraujo tyrimai nerodė tokios patologijos. Jaučiau, kad vyksta nesamonės , bet pas kitą gydytoją vežti negalėjau, nes „… tai papildomos išlaidos…“. Taip Optimistas ir išėjo kančiose į kitą pasaulį. Tikroji diagnozė išaiškėjo skrodimo metu. Tai va, žinant mūsų veterinarų kvalifikaciją – išvengsite ir tokių siaubingų istorijų.
Remdamasi liūdna Optimisto istorija, savo globotinių likimais ir darbo gydykloje patirtimi patariu nelaukti simptomų atsiradimo ir visus vyresnio amžiaus šunis profilakstiškai exoskopu patikrinti.
Prostata – dažniausios vyresnio amžiaus šunų problemos, kaip kalėms pieno liaukų augliai. Vyresniam amžiui maždaug kas antram patinui atsiranda prostatos problemos, o vyresniame amžiuje narkozė pavojinga. Išvešėjusi prostata, net ir gėrybinė forma, labai gali pakenkti šuns sveiktatai- sutrikdyti šlapinimąsi dėl ko gali atsirasti šlapimo pūslės uždegimas, organizmo autointoksikacija nepašalintais medžiagų apykaitos produktais, prostata spausdama tiesiąją žarną ir kitus aplinkinius organus sutrikdo tuštinimąsi, dėl ko sutrinka žarnyno veikla, vystosi žarnų sienialių nekrozė dėl žarnų turinio spaudimo, žarnų turinio irimo produktai nuodija visą organizmą ir t.t. O ir skausmas koks gyvūnui. ..
Beveik visi veterinarai rekomenduoja šunis kastruoti, nes po kastracijos nustojus , veikti lytiniams hormonams , prostata palaipsniui sunyksta. Kitaip ji gali supiktybėti ir tada šuniukui viskas. Internete informacijos pilna, galite paskaityti. Nesakau, kad tai yra labai gerai, bet kai tenka rinktis iš dviejų blogių – kastracija yra mežesnis. Patikėkit , tai iš sgyvenimiškos patirties sakau.
dar noriu jums patarti vieną svarbų dalyką – paėdus neleiskite šunims žaisti ir vartytis, ypač dideliems. Taip gali apsisukti skrandis ir pagalba tokiais atvejais labai sudėtinga.
Aronui ir jums visiems linkiu sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.